Tłumaczenia internetowe Tłumaczenia internetowe
WSZYSTKO CO TRZEBA WIEDZIEĆ O TŁUMACZENIACH INTERNETOWYCH


dodaj ogłoszenie
Tłumaczeniowe pogotowie awaryjne
Amar parkiety

Ankieta
Czy IQ.Link spełnił Twoje oczekiwania?
 
kuszczak 9 listopada, 2009                                                 na podstawie sport.pl

Trener Manchesteru Alex Ferguson bagatelizuje wypowiedzi Tomasza Kuszczaka na temat Edwina van der Sara. Jego zdaniem bramkarz reprezentacji Polski... żartował.
- To był tylko żart. Przecież on się śmiał kiedy to mówił. Nie ma między nim i Edwinem żadnych problemów. Może problem polega na tym, że polski humor nie jest łatwo przetłumaczalny na angielski" - powiedział Ferguson
poniżej linki  w tym temacie
scroll back to top
Więcej…
 

tlumacz placzy dziecka 5 listopada, 2009       na podstawie gadgetreview.com

Nowa aplikacja na iPhona dla młodych rodziców. Opracowany przez firme Biloop Technologic, testowany klinicznie program "Cry Translator" do zainstalowania na popularnym iPhone lub iPod Touch (z mikrofonem), potrafi na podstawie analizy płaczu dziecka określić w czym jest problem. Czy dziecko jest głodne, czy chce spać, czy właśnie zrobiło kupkę. Ot taki podręczny tłumacz płaczu dziecka. Do nabycia za 10 dolarów promocyjnie do 11 listopada.

poniżej linki  w tym temacie

scroll back to top
Więcej…
 
Hybrid Machine Translation system (HMT) - coraz lepsze rezultaty
2 listopada, 2009       na podstawie Business Wire.com

Firma AppTek uzyskała najlepsze wyniki w testowaniu ich maszynowego systemu tłumaczeniowego. Tegoroczny test przeprowadzony przez National Institute of Standards and Technology (NIST) po raz trzeci z rzędu pokazał wyższość ich hybrydowego systemu nad innymi rozwiazaniami komercjalnymi.

poniżej linki  w tym temacie
scroll back to top
Więcej…
 

...ale problem jest wiele głębszy.ambasador USA

28 pażdziernika, 2009       na podstawie Bloggernews.com

TedLipie.com, SAN FRANCISKO. Dyplomatyczna gafa w związku z przetłumaczenie jednego słowa "enhanced"
Ambasada USA w Warszawie obwinia polskiego tłumacza za zniekształcenie wypowiedzi nowego ambasadora USA, Lee Feinsteina, w wywiadzie telewizyjnym dla TVN24. Wypowiedź na temat udziału Polski w Afganistanie spowodowała poruszenie w polskich sferach dyplomatycznych. W rozmowie transmitowanej w ostatnią sobotę, ambasador Feinstein użył następujących słów: "jesteśmy wdzięczni polskiemu premierowi i prezydentowi za zobowiązanie by być w Afganistanie, w istocie, żeby wzmocnić [sic!] obecność w Afganistanie". Dwa dni później było to dementowane przez polskiego ministra obrony narodowej, który stwierdził, że polski rząd na to się nie zgodził...
poniżej linki  w tym temacie
scroll back to top
Więcej…
 

okulary tlumaczące 27 pażdziernika, 2009       na podstawie Fireastgizmos.com

Firma NEC opracowała model okularów tłumaczących, które mają być wprowadzone do produkcji w 2010 roku. Okulary te maja wbudowaną małą kamerę oraz wyświetlacz. Jednostką tłumaczącą jest mały komputerek noszony przy pasku. Konwersacja ustna przekształcana jest na tekst wyświetlany na siatkówce oka. Nie jest to wygodne, nie wygląda zbyt ładnie ale powoli życie przybliża nas do tego co jeszcze niedawno było fantastyką filmową.
poniżej linki  w tym temacie
scroll back to top
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 Dalej > ostatnia >>

Strona 13 z 15
Usługi VoIP


Copyright © IQ-aurius. Created by New Media Creation Group