Tłumaczenia internetowe Tłumaczenia internetowe
WSZYSTKO CO TRZEBA WIEDZIEĆ O TŁUMACZENIACH INTERNETOWYCH


dodaj ogłoszenie
Tłumaczeniowe pogotowie awaryjne
Amar parkiety

Ankieta
Czy IQ.Link spełnił Twoje oczekiwania?
 


Domorośli tłumacze. Jeśli chcecie sami i za darmo spróbować przetłumaczyć sobie kawałek tekstu z angielskiego na polski, zawsze możecie spróbować jednego z wielu darmowych translatorów internetowych. Od wielu lat największą popularnością cieszy się tłumacz Google. Przedtem jednak radzimy wam przeczytać jedną ze starych historyjek na naszym serwisie: "Prosta historyjka tłumaczeniowa"

Translatory internetowe

Prosto powiedziawszy internetowe translatory są to użyteczne programy służące do tłumaczenia całych zdań i zwrotów. Na dzień dzisiejszy jakość i przydatność istniejących translatorów jest uzależniona od wielu czynników. Im bardziej specjalistyczna jest tematyka tłumaczenia tym wyniki są gorsze. Zwykle teksty przetłumaczone przez translatora internetowego zawierają masę błędów a ich gramatyka pozostawia wiele do życzenia. W sytuacji gdy chcemy tylko zorientować się czego dotyczy tekst, taka jakość może okazać się wystarczająca. Trzeba również zdać sobie sprawę, że większość darmowych tłumaczy internetowych reklamowana jest przez komercyjne strony, które poprzez możliwość bezpłatnego tłumaczenia chcą pozyskać nowych klientów w określonym celu - sprzedania mu swoich usług.

Dajemy wam linki do nich dlatego, że są bezpłatne, lecz weźcie pod uwagę limitowane możliwości darmowych tłumaczy. Te systemy nigdy nie osiągną 100% dokładności a często wyniki tłumaczenia będą bardzo śmieszne i mogą zawierać niezamierzone efekty. Szczególnie nie rekomendujemy tej metody przy tłumaczeniu z języka polskiego na inny język.


Oferta dla agencji reklamowych zajmujących się usługami tłumaczeniowymi!

Strona na której aktualnie się znajdujesz została uznana przez wyszukiwarkę Google za interesującą i zasługującoą na wyświetlanie w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania. Jest to zasluga pozycjonowania organicznego opartego na teorii antyindeksacji relatywnej. Strona ta istnieje w tym samym miejscu od lutego 2010 roku, a sam tekst pierwotny został napisany jeszcze wcześniej bo w roku 2009. Tak się dziwnie składa że wszystkie linki dalej działają i właściwie nie ma co uaktualniać. Najbardziej światowa wyszukiwarka Google po ostatnich zmianach algorytmów zaindeksowała ją na PIERWSZYM miejscu wśród polskojęzyczych stron na frazę:

Linki do darmowych translatorów.

Zastanów się. To może to być twoja strona sponsorowana. Skontaktuj się z nami. Projekt IQ-arius.


Linki pozostawiamy do oceny użytkownikom. Jeżeli chcecie wyrazić swoją opinię, zapraszamy na Forum.


Translator na silniku Google.

Jest to uniwersalna aplikacja wielojęzykowa. Nasz link jest ustawiony na tłumaczenie z języka angielskiego na polski. Działa na silniku Google. Tłumaczenie zdań przebiega w sposób w miarę inteligentny. Zachowane zostają podstawy gramatyki. W efekcie tłumaczenie jest bardziej zbliżone do autentycznego. Jego funkcjonalność jest wystarczająca, a jakość tłumaczenia tego darmowego narzędzia potrafi zaskoczyć: jako jedyny serwis ten poprawnie przetłumaczył słowo ?sincerely? (jako ?z poważaniem?) w piśmie biurowym, nie miał też większych problemów ze słownictwem medycznym.
Aby przetłumaczyć tekst, należy go wpisać w okienko, wybrać kierunek tłumaczenia i nacisnąć przycisk przetłumacz. W przypadku kopiowania tekstu należy zachować kodowanie znaków w UNICODE bo inaczej mogą się pojawić problemy z polskimi znakami.

BING translator

Zbudowany na silniku Microsoftu jako konkurencja dla Google.  Coraz bardziej liczący się na rynku. Coraz więcej zastosowań komercyjnych na internecie.


INTERTRAN

System do tłumaczenia tekstów i stron internetowych na 26 języków, w tym język polski. Jakość tłumaczenia pozostawia wiele do życzenia. Lepiej działa tłumaczenie pomiędzy językami zachodnimi. W gotowym tłumaczeniu jest jeszcze możliwość wyboru słów podobnych lub bliskoznacznych.

POLTRAN by Ectaco

dwukierunkowy słownik tłumaczeniowy przez Ectaco, Inc.(polsko ? angielski) lub (angielsko ? polski)

MTRANSLATOR

ograniczony do bardzo krótkiego tekstu tylko 500 znaków

Najlepszy naszym zdaniem bezpłatny translator internetowy to ... Zapoznajcie się z jego działaniem . Jest bardzo intuicyjny.


Nasze firmowe IQ.Linki, umieszczone na tej stronie służą do ilustracji przykładów podanych w danym artykule. Data ostatniej aktualizacji: wrzesień 2014 r.
W przypadku stwierdzenia niezgodności z podanymi faktami prosimy o nadesłanie sprostowania poprzez nasz arkusz kontaktowy lub wniesienie swoich komentarzy na stronach naszego FORUM
Copyright 2009-2014 ? IQ-arius Translatoryczny. Tłumaczenia internetowe. Wszystkie teksty wyrażają opinie ich autorów.
scroll back to top
 
Usługi VoIP


Copyright © IQ-aurius. Created by New Media Creation Group