Tłumaczenia internetowe Tłumaczenia internetowe
WSZYSTKO CO TRZEBA WIEDZIEĆ O TŁUMACZENIACH INTERNETOWYCH


dodaj ogłoszenie
Tłumaczeniowe pogotowie awaryjne
Amar parkiety

Ankieta
Czy IQ.Link spełnił Twoje oczekiwania?
 


KOMPILATORY
Komputery posługują się językiem bitów. Aby zatem program mógł być wykonany przez komputer, musi zostać przetłumaczony na jego język, czyli język bitów. Tłumaczenie to odbywa się za pomocą specjalnych programów zwanych kompilatorami.  

Książka opisana w tym artykule to książka poświęcona wiedzy o kompilatorach. Jej autorzy przedstawiają zasady i techniki budowy kompilatorów. Szczegółowo omawiają analizę leksykalną, tablice symboli, analizę składniową, translację sterowania składnią, kontrolę typów, organizację środowiska wykonywania programu oraz generowanie i optymalizację kodu. Każdy rozdział kończą zestawem zadań o różnym stopniu trudności. Książka jest przeznaczona dla studentów informatyki. Napisanie kompilatora to ukoronowanie procesu zdobywania podstawowej wiedzy informatycznej. Każdy student powinien więc napisać co najmniej jeden kompilator, a ta książka ułatwi mu uporanie się z tym zadaniem. Napisanie prawdziwego kompilatora wydaje się zadaniem trudnym i przerażającym, ale po przestudiowaniu problemu na podstawie tej książki można przekonać się, że budowa kompilatora jest przednią zabawą, a wiedza o technikach optymalizacji jest nieoceniona podczas zwykłego klepania kodu w C/C++.

Kompilatory: reguły, metody i narzędzia - Alfred V. Aho, Ravi Sethi, Jeffrey D. Ullman
ISBN 83-204-2656-1 WNT 2002

Tu kupisz książkę  IQ.LINK


Nasze firmowe IQ.Linki, umieszczone na tej stronie służą do ilustracji przykładów podanych w danym artykule. Data ostatniej akualizacji: listopad 2010 r.
W przypadku stwierdzenia niezgodności z podanymi faktami prosimy o nadesłanie sprostowania pod adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, Ĺźeby go zobaczyć. lub wniesienie swoich komentarzy na stronach naszego FORUM

Copyright 2009-2010 ? IQ-arius Translatoryczny. Tłumaczenia internetowe. Wszystkie teksty wyrażają opinie ich autorów.
scroll back to top
 
Usługi VoIP


Copyright © IQ-aurius. Created by New Media Creation Group