Tłumaczenia internetowe Tłumaczenia internetowe
WSZYSTKO CO TRZEBA WIEDZIEĆ O TŁUMACZENIACH INTERNETOWYCH


dodaj ogłoszenie
Tłumaczeniowe pogotowie awaryjne
Amar parkiety

Ankieta
Czy IQ.Link spełnił Twoje oczekiwania?
 


hurriyetPrawdziwa historia opublikowana lost w języku angielskim pokazuje na konkretnym przykładzie jak dobry tłumacz może zaoszczędzić miliony dolarów w transakcji biznesowej. Poniżej więcej szczegółów o tym jak to jest możliwe (w skróconym polskim tlumaczeniu).

Rzecz działa się w Tokio. Dwie wielkie kompanie negocjowaly wielomilionowy kontraktrakt. Japończycy chcieli uzyskać z podziału 55 procent, Turcy oferowali im tylko 40 procent. Negocjacje przy udziale tlumacza przeciągaly się, a wymiana argumentów bywała bardzo burzliwa. Po ponad 3 godzinach szef delegacji tureckiej ogłosil ostateczną ofertę rowną 47,5 %. Jak tylko tlumacz to przetlumaczył, szef japońskiej delegacji powstał, podał ręke turkowi i wykrzyknął po angielski "DONE". Podczas gdy wszyscy celebrowali z zadowolenia, tłumacz pochylił się i szepnął do ucha lidera delegacji tureckiej "Jestem dobrym znawcą ich kultury. Poczas godzin tlumaczenia obserwowalem ich twarze i gesty. Pozwolilem sobie przetlumaczyć podany przez ciebie numer jako 45 po japońsku. Biorąc pod uwagę sumy o jakich rozmawialiśmy, zaoszczędzilem ci kupę pieniędzy. Myślę że zasłużyłem na dobrego bonusa.

Dalej przeczytajcie sobie  o tym w podanym artykule artykule.


Nasze firmowe IQ.Linki, umieszczone na tej stronie służą do ilustracji przykładów podanych w danym artykule. Data ostatniej aktualizacji: marzec 2014 r.
W przypadku stwierdzenia niezgodności z podanymi faktami prosimy o nadesłanie sprostowania poprzez nasz arkusz kontaktowy lub wniesienie swoich komentarzy na stronach naszego FORUM
Copyright 2009-2014 ? IQ-arius Translatoryczny. Tłumaczenia internetowe. Wszystkie teksty wyrażają opinie ich autorów.
scroll back to top
 
Usługi VoIP


Copyright © IQ-aurius. Created by New Media Creation Group