Tłumaczenia internetowe Tłumaczenia internetowe
WSZYSTKO CO TRZEBA WIEDZIEĆ O TŁUMACZENIACH INTERNETOWYCH


dodaj ogłoszenie
Tłumaczeniowe pogotowie awaryjne
Amar parkiety

Ankieta
Czy IQ.Link spełnił Twoje oczekiwania?
 


crime copyright"Bardzo lubię słuchać muzyki. Niestety nie znam angielskiego, a czasem chcę znać tekst... szukałem stronki z tłumaczeniami piosenek na język polski..."To typowe zapytania krążące po internecie.
Coraz więcej zagranicznych piosenek pojawia się na internecie z tłumaczeniami na język polski. Coraz więcej jest ich na YouTube... tylko czy wszystko jest legalne? Często naruszane są prawa autorskie: iq

 Najprzyjemniejsze do słuchania są piosenki w postaci wideoklipów z polskimi napisami. Wideoklipy takie można obejrzeć na różnych serwisach internetowych ale w większości przypadków biorą one początek na YouTube.
Produkowaniem tych małych dzieł sztuki zajmują się zwykle amatorzy, wielbiciele poszczególnych piosenkarzy czy zespołów. Użytkownicy naszego serwisu pomagają nam wyłapywać nowo powstałe klipy z tłumaczeniami. I tak powstała nasza "Tłumaczeniowa Lista Przebojów".

 

Wszystko jest dobrze i pełna satysfakcja dla twórcy, gdy taki wideoklip został całkowicie zmontowany przez jego twórcę. Gorzej gdy napisy są nałożone na oryginalny materiał filmowy do którego prawa autorskie rości sobie poważna korporacja ścigająca zaciekle wszelkich kopistów. Bardzo często takie klipy filmowe po krótkiej obecności na YouTube zostają usunięte, co nie znaczy że wszystkie.

Najczęściej zdarzają się takie przypadki:


To konto zostało zawieszone z powodu wielokrotnych lub poważnych naruszeń zasad serwisu You Tube dotyczących praw autorskich.

 

Gdy YouTube, na podstawie czyjegoś zgłoszenia wyłapie oryginalne ścieżki dźwiękowe opatrzone znakiem copyright, zwykle ukazuje się  napis po angielsku: NOTICE This video contains an audio track that has not been authorized by all copyright holders. the audio has been disabled.

audio zostalo zablokowane

lub po polsku, (jak na tym przykładzie): iq

dzwięk usunieto

Audio zostaje zablokowane i cała praca tłumacza idzie na marne. Ale od czego inwencja twórczą naszych młodych wynalazców. Jeden z nich wpadł na pomysł delikatnego przyspieszenia ścieżki dźwiękowej i problem został rozwiązany. Ale inny tłumacz posunął się zbyt daleko i wyszedł mały idiotyzm iq

Dyskusje na temat praw autorskich odnośnie ścieżek dźwiękowych można również prześledzić na forum prawnym iq


W najbardziej drastycznym przypadku, całe konto posiadacza na YouTube może zostać usunięte a zamieszczony napis po angielsku głosi: This video is no longer available because the YouTube account associated with this video has been terminated due to multiple third-party notifications of copyright infringement.

copyright infridghement

Ostatnio YouTube jeszcze bardziej się unowocześnił i wprowadził ostrzegawcze i bardzo wyraźne napisy w języku polskim (jak w przypadku konta lottermine.) iq

sorry usuniete konto

Oto inny przykład z tej samej beczki: Słowa tłumaczenia piosenki Nelly " Just a Dream" iq- opublikowane na YouTube przez BritneySpearsLaFeePL zostały po prostu skopiowane z internetu bez zapytania się autora tłumaczenia o zgodę. No i powstał problem. Autor odnalazł swoje tłumaczenie opublikowane pod cudzym nazwiskiem.

O widzę, że prawa autorskie zostały sobie przywłaszczone bez wcześniejszego porozumienia się z autorem YoungHommie(Hommieoswcity na serwisie YT).? MrDecos20, proszę nie przywłaszczać sobie trudu, który włożyłem w to tłumaczenie. HommieOswCity

Jeżeli chodzi ci o napisy to owszem wsiełam z netu.Nie wiedziałam że kto kolwiek będzie miał o to? pretensje że zrobie filmik z napisami.W takim razie przepraszam; BritneySpearsLaFeePL

 


Nasze firmowe IQ.Linki, umieszczone na tej stronie służą do ilustracji przykładów podanych w danym artykule. Data ostatniej aktualizacji: styczeń 2012 r.
W przypadku stwierdzenia niezgodności z podanymi faktami prosimy o nadesłanie sprostowania pod adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, Ĺźeby go zobaczyć. lub wniesienie swoich komentarzy na stronach naszego FORUM

Copyright 2009-2012 ? IQ-arius Translatoryczny. Tłumaczenia internetowe. Wszystkie teksty wyrażają opinie ich autorów.
scroll back to top
 
Usługi VoIP


Copyright © IQ-aurius. Created by New Media Creation Group