Tłumaczenia internetowe Tłumaczenia internetowe
WSZYSTKO CO TRZEBA WIEDZIEĆ O TŁUMACZENIACH INTERNETOWYCH


dodaj ogłoszenie
Tłumaczeniowe pogotowie awaryjne
Amar parkiety

Ankieta
Czy IQ.Link spełnił Twoje oczekiwania?
 


środa, 01 września 2010 15:09

Wiadomość podana za io.9.com - opublikowana 31 lipca 2010 iq
mobile translator Demonstrujemy praktyczny test zastosowania aplikacji tłumaczeniowej w warunkach polowych. Projekt ten jest przygotowywany przez National Institute of Standards and Technology (NIST) dla amerykańskiego ministerstwa obrony (Defense Advanced Research Projects Agency) pozwola na zminiaturyzowanie systemu tłumaczeniowego do wielkości typowego smartphone. Urządzenie to będzie przydatne w działaniach militarnych. Przedstawione tu wideo jest po angielsku a rzecz dzieje się w Afganistanie. iq

scroll back to top
Więcej…
 
niedziela, 01 sierpnia 2010 19:53
System tłumaczeń stosowany na Facebook z udziałem czynnika ludzkiego nie zdał egzaminu. Żartownisie zakpili sobie z tego systemu wulgaryzując znaczenie popularnych słów.

facebook niemile zaskoczenie
scroll back to top
Więcej…
 
poniedziałek, 19 lipca 2010 12:46

Wiadomość podana za The Jerusalem Post - opublikowana 18 lipca 2010 iq

quicktionaryQuicktionaryTS może okazać się bardzo dobrym prezentem dla osób wyjeżdżających do Izraela gdzie przeciętny europejczyk nie potrafi rozeznać się w nieznanych mu krzaczkach literowych i do tego czytanych w odwotnym kierunku. Jest to tak zwany pen scanner czyli odmiana czytnika trzymanego w ręku. Działa na zasadzie mazaka podkreślającego wydrukowany tekst. Tłumaczy tekst napisany po hebrajsku na angielski i odwrotnie. Jest lekki, poręczny, wygodny i mieści się w damskiej torebce.

scroll back to top
Więcej…
 
sobota, 10 lipca 2010 14:14

Wiadomość podana za The New York Times - opublikowana 5 lipca 2010 iq

the new york timesDanuta Borchardt otrzymała nagrodę za rok 2010 przyznawaną corocznie przez trzy szacowne instytucje kulturalne (Instytut Książki Polskiej w Krakowie, Intytut Kultury Polskiej w Londynie i Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku) . Nagroda ta w wysokości ok. 3000 dolarów plus trzymięczny pobyt w Krakowie przyznana została za przetłumaczenie "Pornografii" Witolda Gombrowicza.

scroll back to top
 
sobota, 10 lipca 2010 13:41
STPJak informuje Stowarzyszenie Tłumaczy Polskich zostało ufundowane stypendium dla polskich tłumaczy poezji irlandzkiej.

Szczegóły poniżej.
scroll back to top
Więcej…
 
sobota, 10 lipca 2010 12:39
trippoTrippo Voice Translator Plus by Cellictica to nowa aplikacja tłumaczeniowa na iPhone. Przydatna w podróży. Obsługuje język polski. W wersji darmowej przez 30 dni tłumaczy tekst pisany na tekst mówiony. W wersji platnej potrafi tłumaczyć konwersację ustną. Oczywiście jak wszystkie tego typu translatory tłumaczenie nie może być dokladne w stu procentach, niemniej jest przydatne w typowych sytacjach w podróżach zagranicznych.
scroll back to top
Więcej…
 
Translation Journal
wtorek, 29 czerwca 2010 11:39
translation journal Miesięcznik dla tłumaczy publikowany nieprzerwanie od 1997 roku przez entuzjastę webmastera z USA.
Dla zainteresownych podajemy link do indeksu artykułów. ig
scroll back to top
 
środa, 23 czerwca 2010 12:01
become a translatorStrona internetowa dla początkujących tłumaczy. Zbiór artykułów i wszelkiego rodzaju porad przydatnych dla tych co chcą zostać zawodowymi tłumaczami. Strona jest w języku angielskim - ale to żaden problem dla prawdziwego tłumacza. iq
scroll back to top
 
środa, 16 czerwca 2010 12:31

google translate desktop

Na podstawie artykułu jaki się ukazał dzisiaj w BangkokPost.com iq podajemy link do prostej aplikacji desktopowej do zainstalowania na własnym komputerze.

scroll back to top
Więcej…
 
Mundial 2010
sobota, 12 czerwca 2010 12:04

mundial 1982Jeżeli ślęczenie nad tłumaczeniami bardzo nam doskwiera, naciśnijmy iq by szybko sprawdzić co dzieje się na Mundialu. A dla tych co wciąż jeszcze nie mogą zapomnieć o świetlanych dniach polskiego futbolu przypominamy starodawną piosenkę Bogdana Łazuki opublikowaną na stronach PRLTube. Przyjemnego słuchania.Entliczek - pentliczek... Co zrobi Piechniczek? Tego jeszcze nie wie nikt. Kto się zmartwi, kto rozerwie, Czy przed przerwą, czy po przerwie? Tego jeszcze nie wie nikt. Uśmiechów, radości, Kłopotów czy żalu ... Czego będzie ...
scroll back to top
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 Dalej > ostatnia >>

Strona 4 z 8
Usługi VoIP


Copyright © IQ-aurius. Created by New Media Creation Group