Tłumaczenia internetowe Tłumaczenia internetowe
WSZYSTKO CO TRZEBA WIEDZIEĆ O TŁUMACZENIACH INTERNETOWYCH


dodaj ogłoszenie
Tłumaczeniowe pogotowie awaryjne
Amar parkiety

Ankieta
Czy IQ.Link spełnił Twoje oczekiwania?
 


Artykuł pod tytułem "Dlaczego polskie zwroty grzecznościowe mogą być nieprawidłowo przetłumaczone na angielski (brytyjski)?" ukazał się w Daily Mail online w lutym 2012 roku.
Wniosek jest jeden. My jako Polacy inaczej zwracamy się do siebie w sytuacjach codziennych niż anglosasi. Jeżeli tłumacz nie rozumie tych niuansów - wychodzi na to "że jesteśmy niegrzeczni". Tłumacze - przeczytajcie koniecznie! iq

scroll back to top
Więcej…
 

Tłumaczenia zwykłe

(Standardowe) - Definiowane różnorodnie przez Biura Tłumaczeń. Generalnie, jeśli nie zawierają więcej niż 8 stron obliczeniowych, powinny być zrealizowane w terminie nie dłuższym niż 2 do 4 dni roboczych od momentu przyjęcia zamówienia. Teksty powinny być proste typu: korespondencja, typowe dokumenty urzędowe, materiały reklamowe, prace domowe i wypracowania szkolne.

Tłumaczenia ekspresowe

Są zwykle droższe, ale wykonywane dużo szybciej!

Superekspres

Inaczej ?Na dziś?. Jest to: każde tłumaczenie realizowane w terminie poniżej 24 godzin od momentu przekazania tłumaczenia do realizacji, jeśli tekst nie przekracza 2 stron przeliczeniowych.

Klasyfikacja tłumaczeniowa bardziej wyspecjalizowana:
scroll back to top
Więcej…
 

"Nieprzetłumaczalność (nieprzekładalność) Kulturowa"

scroll back to top
Więcej…
 
Podajemy Iq.linka do prezentacji internetowej w formacie .pps obrazującej to zagadnienie w przystępnej formie graficznej. Całość można sobie ściągnąć z tej strony iq i obejrzeć na swoim komputerze. Na pewno warto!

scroll back to top
Więcej…
 


Usługi VoIP


Copyright © IQ-aurius. Created by New Media Creation Group