Tłumaczenia internetowe Tłumaczenia internetowe
WSZYSTKO CO TRZEBA WIEDZIEĆ O TŁUMACZENIACH INTERNETOWYCH


dodaj ogłoszenie
Tłumaczeniowe pogotowie awaryjne
Amar parkiety

Ankieta
Czy IQ.Link spełnił Twoje oczekiwania?
 


podejscie naukowe
ksiazka z teorii tlumaczenia
Książka z teorii tłumaczenia napisana przez Krzysztofa Hejwowskiego. Komentarz do tej książki można przeczytać na stronie Serwisu Tlumacza i

scroll back to top
Więcej…
 
Teoria skoposu

Teoria skoposu określa decydujące czynniki w procesie tłumaczenia. Skopos (cel) tekstu docelowego wyznacza strategię i metody tłumaczenia, jednak najistotniejszy czynnik określający cel tłumaczenia to adresat. Oznacza to, że dopiero po określeniu odbiorcy docelowego można określić cel tłumaczenia, który z kolei określa strategie i techniki. Teoria skoposu ma zastosowanie przy tłumaczeniu tekstów reklamowych.

scroll back to top
Więcej…
 
Back Translation

What is Back Translation - Definition Back Translation iq

scroll back to top
Więcej…
 
Terminologia, semantyka i podstawy juryslingwistyki
UWAGA.
Temat uaktualniony w marcu 2014 roku, oparty na opublikowanych materiałach autorstwa mgr. Tomasza Dudy.
scroll back to top
Więcej…
 
KOMPILATORY
Komputery posługują się językiem bitów. Aby zatem program mógł być wykonany przez komputer, musi zostać przetłumaczony na jego język, czyli język bitów. Tłumaczenie to odbywa się za pomocą specjalnych programów zwanych kompilatorami.  
scroll back to top
Więcej…
 


Problemy w tłumaczeniu angielszczyzny na język polski nie pojawiają się tylko w trudnych tekstach literackich czy technicznych, ale w dość prostych dialogach występujących na codzień w filmach telewizyjnych. Trudności te występują przede wszystkim w tłumaczeniu zwrotów idiomatycznych, a zwłaszcza tzw. rytualizmów czyli wyrażeń typu "Dzień dobry" czy "Smacznego".. .

Odnośnik: Acta Universitatis Wratislaviensis No 2218
Język a Kultura. tom 13. Wrocław 2000
Guy Torr, Władysław Chłopicki
Uniwersytet Jagielloński

opublikowane na internecie jako dokument PDF

scroll back to top
Więcej…
 
Translatoryka - prace badawcze
Strona dla tych wszystkich, których interesuje naukowe podejście do tematów związanych z translatoryką czy teorią tłumaczeń.
scroll back to top
Więcej…
 
Pytania w temacie badania rynku usług tłumaczeniowych: Jak funkcjonują firmy międzynarodowe i agencje tłumaczeniowe na rynku usług językowo-tłumaczeniowych? Jakie są potrzeby pracodawców w zakresie zatrudniania absolwentów studiów lingwistycznych i tłumaczeniowych? ?Jakie kompetencje i umiejętności absolwentów są potrzebne i wykorzystywane w firmach międzynarodowych i agencjach tłumaczeniowych? Jakie są nadzieje i oczekiwania studentów na zatrudnienie? Jakie są możliwości ich zatrudnienia? ?Czy praktyki tłumaczeniowe są sensowną formą kształcenia i nabywania doświadczenia zawodowego pomiędzy rynkiem a uniwersytetem?
scroll back to top
Więcej…
 


Usługi VoIP


Copyright © IQ-aurius. Created by New Media Creation Group