TĹ‚umaczenia internetowe TĹ‚umaczenia internetowe
WSZYSTKO CO TRZEBA WIEDZIEĆ O TŁUMACZENIACH INTERNETOWYCH


dodaj ogłoszenie
Tłumaczeniowe pogotowie awaryjne
Amar parkiety

Ankieta
Czy IQ.Link spełnił Twoje oczekiwania?
 


luksemburskiJęzyk luksemburski jest językiem codziennym obywateli Luksemburga i symbolem ich tożsamo¶ci narodowej. Nadzwyczajne jest pogodzenie trzech języków w życiu codziennym, bez animozji, który ważniejszy. W polityce, mediach, urzędach, szkołach, ko¶ciołach mówi się językiem, który ma dotrzeć do konkretnych słuchaczy. Językiem urzędów i przepisów jest jednak francuski.

Słowem ?moien? warto przywitać się z luksemburskim s±siadem, aby spojrzał na nas życzliwiej. Żeby nawi±zać choć nić sympatii przyda się ?wéi geet et?? (jak leci?), po czym najlepiej powiedzieć ?aeddi? (do widzenia) i szybko zapisać się na lekcje luksemburskiego, żeby przełamać następne lody. Łatwo nam pójdzie nauka słówka dziękuję, bo to tak samo jak po francusku ? merci. Uwaga natomiast na pewne niespodzianki ? skrótu w.e.g. (wann ech g'lift/gelift) nie należy wcale tłumaczyć, jak niemieckie słówko (niezbyt ładne), ale tak jak francuskie s.v.p. (s'il vous plaît).

scroll back to top
WiÄ™cej…
 

Okazuje się, że język luksemburski jest najbardziej poszukiwanym językiem w naszym serwisie pod względem potrzeb słownikowych. Jest to ciekawe bo językiem tym posługuje się  niezbyt liczna grupa narodowo¶ciowa. Zapotrzebowanie na słowniki polsko-luksemburskie lub luksembursko-polskie jest więc bardzo duże. Prawie każdego dnia kto¶ odwiedza tę stronę. Zadali¶my sobie więc trochę trudu i odnaleĽli¶my bardzo dobry słownik online spełniaj±cy nasze wymagania.

scroll back to top
WiÄ™cej…
 


Usługi VoIP


Copyright © IQ-aurius. Created by New Media Creation Group